PİRİNÇ UNLU SÜTLÜ KEK '' İftar Bereketi Etkinliği 3'Merhaba arkadaşlar bu defada ben bu siteme kaydım. Blogspota resim ekliyemedim. Demokraside çare tükenmezmiş ya. Bende o taktiği kullandım. Bu defada sizlere pirinç unu ile yapılan kekimi sunacağım. Ayrıca bunu İftar Bereketi Etkinliği 3'e ev sahipliği yapan arkadaşım http://gelibolu17-midedenkalbe.blogspot.com/  (Gülcan) arkadaşıma gönderiyorum.
Birde şunu demeden geçemiyeceğim. Bir blog hırsızlığıdır gidiyor. Tabi bu ortamda birbirimizden çok şeyler öğrendik. Zaten burdaki amaç paylaşmaktır ama bazı arkadaşlar hakikaten herşeyi kendine mal ediyor. Birde bu ortama yeni girdiğimiz yada interneti yeni kullanmaya başladığımız zaman (kendi adıma söylemek gerekirse) gördüğümüz farklı tarifleri pasta defterlerine yazdık(m). Öyle değilmi arkadaşlar....Böylede olunca yaptığımız tarifi hangi arkadaşın sitesinden aldığımızı bilemiyoruz.
Yani:Zaman zaman farkında kaynak gösterilmeden sunumlar yapıyorsam arkadaşlar kusuruma bakmasın. Bu tarifimde öyle bir tariftir.
Gelelim Kekimizi yapmaya
Malzemeler:
4 Yumurta
1,5 Su bardağı süt
2 Su Bardağı şeker
1 Su bardağı sıvı yağ
2 Su bardağı pirinç unu
2,5 Su bardağı un
Kakao
2 Paket kabartma tozu
1 Su bardağı süt (üzerine)
Yapılışı:
Yumurtalar şeker ile çırpılır. Süt, sıvıyağ eklenip biraz daha karıştırılır. Un, pirinç unu ve kabartma tozuda eklenip biraz karıştırılır,yağlanmış dikdörtgen fırın tepsisine dökülür dibinde biraz hamur bırakılır onada kakao eklenir ve tepsinin üzerine ince şeritler halinde dökülür.180 derecede ısıtılmış fırında pişirilir.Fırından çıkınca üzerine soğuk süt gezdirilip servis yapılır.
Afiyet olsun........... Etkinlik için kolay gelsin arkadaşım

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !